SPOTKANIA AUTORSKIE

16 maja z uczniami klasy  5 i 6 spotkał się autor książek dla dzieci i młodzieży oraz  miłośnik dalekich podróży Łukasz Wierzbicki.

W pierwszej części spotkania pisarz przedstawił książkę pt. „Afryka Kazika”. Pan Łukasz zainspirowany opowieściami swojego dziadka, odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka             z wyprawy do Afryki, na podstawie których powstała książka dla dorosłych „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, a następnie zbiór opowiadań dla dzieci o dzielnym podróżniku przemierzającym kontynent afrykański na rowerze.

Autor przedstawił nam również drugą książkę pt. „Dziadek i niedźwiadek”, w której opisuje losy niedźwiadka Wojtka i jego kompanów z Armii Andersa.

W czasie spotkania uczniowie „czynnie” uczestniczyli w opowieściach pana Łukasza  i   z zainteresowaniem śledzili przebieg historii zawartych w książkach.

Autor przywiózł ze sobą różne eksponaty, pamiątki oraz prezentacje multimedialne, które bardzo interesowały młodych czytelników. Godzinna podróż w krainę książek minęła bardzo szybko. Na zakończenie pisarz odpowiadał na pytania uczestników spotkania, rozdawał  autografy, a także przedstawił pozostałe swoje książki i pomysły na nowe.

 

Obie książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego: Afryka Kazika oraz Dziadek i niedźwiadek znalazły się wśród jedenastu propozycji książek do wspólnego i indywidualnego czytania w klasach I-III w  nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej zaproponowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wielkość czcionki
Kontrast