PODSUMOWANIE PROJEKTU

Realizacja szkolenia „Innowacyjne szkolenie dla dzieci na terenach wiejskich” które odbywało się w ramach zakresu operacji dotyczącej wzmocnienia kapitału społecznego w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatycznych, innowacyjności trwała przez rok od lutego 2019 r.
Nasza szkoła otrzymała 15 bazowych zestawów do Lego Mindstorms EV3 i 15 dodatkowych, które  służą jako uzupełnienie do zestawu bazowego. Duża ilość elementów specjalnych, kół zębatych, przestrzennych części strukturalnych oraz typowych łączników, ramion i osi pozwala na budowę jeszcze większych i bardziej zaawansowanych konstrukcji.
W tym czasie zostało przeszkolonych 5 nauczycieli z zakresu Lago robotyki, którzy potem prowadzili zajęcia z uczniami od klasy 3 do 8. W sumie w zajęciach z Lego Mindstorms i programowania uczestniczyło ok. 200 uczniów.
Uczniowie nauczyli się podstaw robotyki i programowania, poszerzyli swoją wiedzę z innych dziedzin ścisłych, rozwijali zdolności matematyczno-techniczne, rozbudzali kreatywność, wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Na lekcjach dzieci pracowały w 2- osobowych grupach, a więc udoskonaliły swoje umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej m.in. współpracy i komunikacji oraz samooceny własnej pracy. Zajęcia dały dzieciom wiele satysfakcji oraz zadowolenia z osiągniętego sukcesu, były również doskonałym wprowadzeniem ich w świat robotów. Prace dzieci były cyklicznie prezentowane na stronie szkoły jak również podczas imprez szkolnych np. festynu rodzinnego, wywiadówki.
Wielkie podziękowania składamy Burmistrzowi miasta Pszczyna, Panu Dariuszowi Skrobolowi  za pomoc w realizacji tego projektu.

 

Wielkość czcionki
Kontrast