OLIMPIADA JĘZYKOWA BEST

 

Zachęcamy uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w XIV edycji olimpiady Best organizowanej przez międzynarodowe wydawnictwo Pearson i renomowaną szkołę językową Best.

Kategoria: klasy 1-3

1 ETAP – ELIMINACJE – PRACA PLASTYCZNA

Nasz przyjaciel DeBeściak prowadzi wesołe i barwne życie. Poznaje ludzi, ich kulturę, śmieje się i żartuje z nimi. Ostatnio zastanawiał się jak funkcjonuje rodzina królewska w Wielkiej Brytanii. Pomóż DeBeściakowi stworzyć plan jednego dnia z życia członka lub członków rodziny królewskiej. Zastanów się, kto jest kim na angielskim dworze, jakie mają obowiązki, przywileje, rytuały dnia. Czy ich życie jest usystematyzowane i pełne zasad, a może Królowa Elżbieta II i jej rodzina żyją bez trosk, w blasku fleszy i rozpoznawalności na całym świecie?

Swój pomysł przedstaw w formie plastycznej. Format pracy jest dowolny.

Kategoria: klasy 4-6

1 ETAP – ELIMINACJE – PRACA PLASTYCZNA LUB NAGRANIE FILMU TELEFONEM KOMÓRKOWYM

Tematem przewodnim pierwszego etapu jest „łamaniec językowy” (Tongue twister). To świetna gra słów dla wszystkich bez wyjątku, bo dostarcza mnóstwo śmiechu, zabawy a wygrywa ten kto ich najwięcej z pamięci powtórzy! Dasz radę przytoczyć niektóre z nich: chłop pcha pchłę, pchłę pcha chłop czy spod czeskich strzech szło Czechów trzech? Choć polski bogaty jest
w łamańce, w języku angielskim też mamy spory wybór! Wybrany tongue twister (…) przedstaw w formie krótkiego filmiku nagranego telefonem komórkowym, tabletem lub aparatem lub  stwórz pracę plastyczną.

Filmik powinien być nie dłuższy niż 45 sekund, a maksymalna wielkość pliku zawierającego film to 16 MB. Format pracy plastycznej jest dowolny, ale nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A1.

Termin dostarczenia prac: 5 kwietnia

Wielkość czcionki
Kontrast