OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

Nasz zespół kolejny już raz wziął udział w organizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery realizowanego w naszym powiecie przez Powiatową Synergię Rozwoju Zawodowego. W tym roku realizowany on był w terminie 19-23 października, pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”. W naszej szkole postanowiliśmy w związku z tym zaprezentować uczniom klas VI osoby, które z pasją i zaangażowaniem wykonują swój zawód. Zależało nam, aby nasi podopieczni przekonali się, że można swoje zainteresowania rozwijać realizując się zawodowo. Dlatego też zaprosiliśmy wspaniałych gości, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz ścieżce edukacyjnej jaką musieli pokonać, aby móc go wykonywać.
W poniedziałek o zawodach kierowcy i mechanika opowiedzieli nam pan Piotr Walecki oraz pan Krzysztof Mosór z firmy „Transport osobowy- Walecki Piotr”. Uczniowie zapoznali się z wymogami jakie spełniać muszą osoby zajmujące się przewozem osób. Oczywiście nie obyło się bez wielu pytań o dane techniczne pojazdów oraz najdłuższe przejechane trasy 😉
We wtorek odwiedzili nas przedstawiciele komendy powiatowej Policji w Pszczynie z wydziału prewencji, którzy przybyli zaopatrzeni w typowe policyjne wyposażenie. Oprócz przedstawienia ścieżki edukacyjnej jaką musieli odbyć, aby móc pełnić służbę przypomnieli uczniom o obowiązujących ich przepisach oraz zasadach bezpieczeństwa. Największą jednak atrakcją było ubieranie kajdanek, kamizelek oraz oglądanie policyjnej pałki i tarcz do zatrzymywania pojazdów ;-).
Kolejnym zaproszonym gościem opowiadającym o swoim zawodzie była pani Stanisława Mikołajczyk- dyplomowana pielęgniarka, która opiekują się naszymi uczniami i wychowankami. Udało jej się zainteresować uczniów powodami podjęcia pracy oraz kolejnymi etapami zdobywania specjalizacji.
W czwartek odwiedziła nas przedstawicielka lokalnej prasy – pani Renata Botor-Pławecka, która opowiedziała o zawodzie dziennikarza. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o najciekawszych jej wywiadach. Mieli możliwość obejrzenia fragmentu wywiadu za który otrzymała uzyskała nominację do nagrody w ogólnopolskim Konkursie im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy w roku 2013.
Uczniowie klas I-VI mogli również wziąć udział konkursie plastycznym pt. „ Mój Mistrz” i zaprezentować osoby, które ich inspirują.
Podsumowaniem naszych działań był udział w konferencji podsumowującej organizację OTK.
Wszystkim osobom prywatnym oraz instytucjom, które pomogły nam zorganizować zajęcia dla uczniów serdecznie dziękujemy.
Linki do stron : http://wiadomosci.pless.pl/41031-podsumowanie-tygodnia-kariery
http://pszczyna.slaska.policja.gov.pl/k19/informacje/wiadomosci/154717,Policjanci-na-szkolnym-OTK-w-Lace.html

Wielkość czcionki
Kontrast