OGŁOSZENIE BURMISTRZA PSZCZYNY – KARTA DUŻEJ RODZINY

Burmistrz Pszczyny informuje mieszkańców Gminy Pszczyna o możliwości udziału w programie „Gminna Karta Dużej Rodziny” oraz „Karta Dużej Rodziny”.

Program ten adresowany jest do rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, a także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzice otrzymują kartę bezterminowo zaś dzieci do ukończenia 18-tego lub 25-tego roku życia w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód rodziny. Otrzymując taką kartę rodziny zyskują wiele zniżek, lista tych zniżek dostępna jest na stronie www.pszczyna.pl lub www.rodzina.gov.pl. Wszelkich informacji oraz wnioski można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, ul. 3 Maja 15 lub dzwoniąc pod numer tel. (32) 210-71-02.

Dodatkowo w dniu 27 września 2015 r. tj. w niedziele w godz. 15-17 w pszczyńskim parku podczas charytatywnego Maratonu Zumby (akcji skierowanej dla Gabrysi Bieleckiej – mieszkanki Gminy Pszczyna chorującej na zespół Devica) pracownik Urzędu Miejskiego w Pszczynie w oznaczonym stanowisku udzieli zainteresowanym rodzinom informacji na temat Karty oraz pomoże wypełnić odpowiedni wniosek. Również Przedsiębiorcy będą mieli możliwość uzyskania informacji i złożenia stosownej deklaracji o przystąpieniu do programu „Gminna Karta Dużej Rodziny”.

Wielkość czcionki
Kontrast