MINĄŁ WRZESIEŃ… KLASA 3C OPOWIADA.

Pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolny już za nami.

My uczniowie klasy 3c wybraliśmy nowy samorząd klasowy. Przewodniczącą została Jagoda Pyclki i jej zastępcami Zosia Folek i Aleksander Kołodziej.
Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do nauki. Wspólnie poznawaliśmy rośliny, które rosną na naszych polach i łąkach. Efektem współpracy były plakaty o tych roślinach. Postanowiliśmy sami sprawdzić jak się robi chleb. Było mieszanie, zagniatanie, wałkowanie i pieczenie. Udało nam się zrobić podpłomyki, które z apetytem zjedliśmy.

W poniedziałek 25.09.2017 r. wybraliśmy się na nietypową lekcję o ziołach do skansenu. Warsztaty poprowadziła pani mgr inż. ogrodnictwa i pasjonatka zielarstwa – Elżbieta Czarnynoga, która w niezwykle ciekawy sposób opowiadała nam o ziołach. Mogliśmy je dotknąć, popróbować, powąchać a na drugie śniadanie wypiliśmy pyszną miętową herbatę.

W piątek 29.09.2017 r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były życzenia drobne upominki i pyszne lody dla wszystkich. Jeszcze tego samego dnia ruszyliśmy posprzątać nasz świat. Jest nam trochę smutno, że nadal nasze worki zapełniają się śmieciami, które są rzucane gdzie popadnie.
Podsumowując, możemy stwierdzić, że w naszej szkole nie ma czasu na nudę. Zapraszamy do galerii.

Wielkość czcionki
Kontrast