JASEŁKA 2017

Jasełka w naszej szkole

19 i 20 grudnia  2017 zostały wystawione w naszej szkole Jasełka, które przygotowali uczniowie klas 5 i 6 pod kierownictwem pani katechetki Lidii Kubis. Scenografię przygotowała p. Teresa Michna i  p. Kinga Smolarz. Nad oprawą muzyczną  czuwała p. Anna Smołka, a gitarzystów przygotowała p. Alina Świerkot.

Pomimo tego, iż historię narodzin Jezusa znają prawie wszyscy, to za każdym razem przedstawienia jasełkowe wnoszą nowe treści, skłaniają do przemyśleń i podpowiadają jak żyć w zgodzie z Bogiem i swoim sumieniem.

Tegoroczne widowisko łączyło w sobie tradycję i współczesność. Na scenie  obok Jezusa i Maryi pojawiły się chóry anielskie, Trzej Królowie, prości pasterze czuwający w polu, a także przedstawiciele różnych narodów, którzy przyszli pokłonić się Dzieciątku.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie podzieliła się opłatkiem.

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast