EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Dzień 14 października był wyjątkowy. W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale również świętowaliśmy Europejski Dzień Języków.

W tym roku poznaliśmy bliżej naszych wschodnich sąsiadów- Litwę, Rosję, Białoruś i Ukrainę. Klasy I-III zaprezentowały flagi wymienionych krajów, natomiast klasy IV-VI przygotowały plakaty, na których uczniowie umieścili najważniejsze informacje związane z wylosowanym państwem.

Specjalnym gościem na naszej uroczystości była pochodząca z Białorusi pani Helena Górka. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swoim kraju, jego historii, tradycjach oraz o ludziach tam mieszkających. Mieliśmy okazję dotknąć ludowych wyrobów- między innymi lnianych serwet czy wełnianych sznurów. Dzieci wraz panią Heleną zaśpiewały białoruską piosenkę, a na zakończenie każdy uczeń, zgodnie z białoruskim zwyczajem, otrzymał podarunek- kalendarzyk z rodzinnego miasta pani Heleny.

Bardzo dziękujemy pani Helenie za poświęcony czas i interesujące spotkanie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie przekonali się, że Białoruś to piękny kraj z bogatą historią i bardzo gościnnymi mieszkańcami.

Anna Adam, Karina Pistelok

Wielkość czcionki
Kontrast