DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZJ SZKOLE

źródło saferinternet.pl

Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane poprzez wykonanie różnorodnych zadań.

Przygotowano tematyczną gazetkę ścienną dotyczącą bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. W klasach I-VIII na lekcjach informatyki i godzin z wychowawcą przeprowadzono pogadanki oraz zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania  w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Pani pedagog szkolny udostępniła rodzicom linki do ważnych stron dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakat, które 5 lutego zostały zawieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Z okazji DBI klasa 8 przygotowała okolicznościową gazetkę „To się czyta!” to-sie-czyta-3 i karteczki z dobrą radą, którymi częstowali uczniów naszej szkoły w czasie długiej przerwy. Niektórzy uczniowie skorzystali z okazji i przygotowali na tę okoliczność odpowiednie przebranie.

Kolejnym elementem działań zrealizowanych w ramach DBI były konkursy: konkurs plastyczny dla klas 1-3,  konkurs na animację lub prezentację dla klas 4-8 i konkurs wiedzy o Internecie. Wyniki tych konkursów już wkrótce!

We współpracy  z odziałem biblioteki publicznej, działającym przy naszej szkole będzie kontynuowana akcja edukacyjna na temat korzystania z sieci.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję DBI 2019.

 

Wielkość czcionki
Kontrast