Czas radosnego kolędowania

Święta Bożego Narodzenia to okazja ku temu, by nieść radość ludziom. Dzieci i młodzież naszej szkoły potrafią pomagać osobom potrzebującym. Po raz kolejny dali wyraz empatii, wrażliwości oraz dobroci angażując się w zbiórkę darów oraz czekolad dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza. 22 grudnia w świetlicy budynku zgromadzili się mieszkańcy DPS-u i odbyło się radosne kolędowanie z naszym udziałem. Spotkanie uświetnił program artystyczny, w który całym sercem zaangażowali się uczniowie klasy 8c pod przewodnictwem wychowawczyni Anity Kristof. Odświętnego nastroju dopełniły piękne wspominki dotyczące tradycji bożonarodzeniowych w różnych zakątkach Polski na przestrzeni dziejów.

Mieszkańcy domu ochoczo włączyli się w śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych, a oklaskom nie było końca.

Na zakończenie uczennice, w imieniu uczniów oraz pracowników naszej szkoły, rozdały zgromadzonym gościom czekolady wraz z pięknymi imiennymi kartkami bożonarodzeniowymi ze świątecznymi życzeniami, ręcznie wykonanymi przez młodzież z klas: 5b, 7 oraz 8c.

Żegnając się po zakończonym spotkaniu, otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Opuszczając mieszkańców klasztorku na twarzach młodzieży gościł promienny uśmiech. Był to radosny czas kolędowania.