BEZPIECZNIE TU I TAM- PODSUMOWANIE

BEZPIECZNIE TU I TAM –projekt fundacji Orange

Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie Tu i Tam” organizowanego przez Fundację Orange. Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii wśród uczniów szkół podstawowych, a także wśród ich rodziców. Konkurs trwał do dnia 31 marca 2017 r. Jednym z elementów konkursu był internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam, który powstał po to, aby pomóc dorosłym w zapewnieniu małym internautom bezpieczeństwa online.

Fundacja Orange ufundowała dla zwycięskiej szkoły cenne nagrody: wyposażenie pracowni multimedialnej o wartości 30 000 zł i sprzęt dydaktyczny o wartości 5000 zł. Wygrała najbardziej zaangażowana społeczność szkolna. Punkty były przyznawane za aktywność nauczycieli, uczniów a także rodziców. Do wyłonienia zwycięzcy posłużył specjalny algorytm, który wyrównywał szanse wielkich i kameralnych szkół.

Do udziału w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam zgłosiło się 403 szkół z całej Polski. W działaniach konkursowych uczestniczyło ponad 100 000 dzieci, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom Naszej Szkoły za wspólny wysiłek dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Naszej szkole udało się zdobyć 5 miejsce i tym samym 5 000 złotych.

Wielkość czcionki
Kontrast