BEZPIECZNIE TU I TAM- ETAP TRZECI

BEZPIECZNIE TU I TAM

Tematy Trzeciego Zadania Konkursowego – Rywalizacja na multimedia

Etap szkolny

Tematy zadania konkursowego dla klas 1- 6

 1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłes/́-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujac̨ych zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłuzėj niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.
 1. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania zinternetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówiesnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi w sieci. Jesĺi zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe ze niż 2 minuty.
 1. Wyobraź sobie, zė zostałes/́aś zaproszony do wziecia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zasṕiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dzẃiek̨owe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie mozė być dłuższe niż 2 minuty.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę. Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.

Zasady:

 1. a) Chronię swoje dane w sieci.
 2. b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.
 3. c) Dbam o wizerunek w online.
 4. d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
 5. e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.
 6. f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
 7. g) Nie odbieram wiadomość i z nieznanego zŕódła.
 8. h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jesĺi coś w Internecie jest nie tak.

Prace należy składać do 14 lutego 2017 roku  do wychowawców.

Na uczniów czekają  atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10, dla szkoły dodatkowe punkty.

Powodzenia!

 

Wielkość czcionki
Kontrast