ZIEMIA TO NASZ DOM

Witajcie drogie Dzieci!

Na dzisiejszych zajęciach dowiecie się trochę o naszej planecie – Ziemi.

Na początek wyobraźcie sobie, że każdy z Was jest podniebnym ptakiem i frunie w przestworza, w różne zakątki Ziemi. Zobaczcie przy tym jak niesamowita i piękna jest nasza planeta. Aby się o tym przekonać włączcie poniższy filmik:

Pamiętajcie Kochani za niedługo, bo 22 kwietnia obchodzimy DZIEŃ ZIEMI – naszej planety. Po raz pierwszy obchodzono go w USA w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić swój protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska, naszej Kochanej Ziemi.

A teraz czas na pracę Waszych rączek 🙂

Jeżeli macie własne pomysły jak możemy pomóc naszej planecie, to zachęcamy Was do wydrukowania karty pracy z Ziemią ze strzałkami i namalowania swoich pomysłów obok strzałek. POWODZENIA!!!

A teraz zrobimy coś dla naszej Ziemi 😊 Zastanówcie się przedszkolaki się za co ją kochamy? Zilustrujcie to na poniższej kartce 😊 Będą to piękne laurki dla naszej planety 😊

Proponujemy Wam również kolejną pracę – puzzle. W związku z tym wydrukujcie poniższą kartę i rozetnijcie ją wzdłuż wykropkowanych miejsc, a następnie złóżcie ją w całość i przyklejcie na osobnej kartce.

Co przedstawia obrazek? To właśnie on jest plakatem podsumowującym nasze zajęcia 😊

Pamiętajcie drogie Dzieci, że przyszłość Ziemi jest w naszych rękach!!!

Dowiedzieliście się już bardzo dużo o tym, co służy naszej planecie, a co nie, dlatego zachęcamy Was do wykonania jeszcze jednego zadania poniżej – Jest to taki mini Quiz o Ziemi – zadecydujcie co Ziemia lubi, a co nie i kliknijcie w odpowiednią minkę Ziemi (smutną bądź wesołą). POWODZENIA 😊

Świetnie się spisaliście!!! BRAWO!!!

Ale to nie koniec naszej zabawy 😊 Zapraszamy Was teraz w podróż po różnych planetach. Gotowi na nowe zadania???

To zaczynamy, przygotujcie wasze ciałka 😊

Życzymy Wam miłej zabawy!

Pozdrawiamy Was serdecznie – Wasze Wychowawczynie 😊