WIOSNA W OGRODZIE

Dzień dobry drogie Pszczółki

Wiosną możemy się nareszcie zabrać do prac ogrodniczych! Przekopiemy grządki, zasiejemy i spokojnie poczekamy na owoce tych działań.

Żeby umilić sobie czas oczekiwania, zaśpiewamy piosenkę „Wiosenne porządki”.

W naszym ogródeczku zrobimy porządki,
zrobimy porządki, zrobimy porządki.
Wygrabimy ścieżki, przekopiemy grządki,
przekopiemy grządki, raz, dwa, trzy.

Potem w miękką ziemię włożymy nasionka,
włożymy nasionka, włożymy nasionka.
Będą się wygrzewać na wiosennym słonku,
na wiosennym słonku raz, dwa, trzy.

Przyjdzie ciepły deszczyk i wszystko odmieni,
wszystko odmieni, i wszystko odmieni.
W naszym ogródeczku grządki zazieleni,
grządki zazieleni, raz, dwa, trzy.

Zilustrujcie ruchem tą piosenkę, naśladując grabienie, przekopywanie grządek, wkładanie nasion. Pokażcie jak świeci słońce i pada deszcz. Na słowa raz, dwa, trzy – rytmicznie klaszczcie w dłonie.

Popatrzcie na ilustrację i opowiedzcie co widzicie. Jaka tam jest pora roku?  Po czym  poznajecie, że wiosna. Wymyślcie imiona dzieciom i powiedzcie, co każde z nich robi w ogrodzie. Jakie narzędzia ogrodnicze mają dzieci.

Zabawcie się w ogrodników i zasiejcie roślinki w waszym ogrodzie, na balkonie lub w domu. Potrzebna jest tylko doniczka, ziemia, roślinka, woda i rękawice. Jak myślicie, który obrazek doniczki  będzie 1, który 2 ,3,4,5 i 6.

Czy wiecie jak nazywają się narzędzia ogrodnicze? Znajdźcie na obrazku: łopatę i pokolorujcie na zielono, małą łopatę czyli łopatkę na niebiesko, grabie na brązowo, kopaczkę na żółto, widełki na fioletowo i taczkę na pomarańczowo.

KLIK

Które z narzędzi do pracy w ogrodzie zaczyna się na głoskę ł ?, oczywiście łopata. Podzielcie wyraz łopata na sylaby   ło pa ta

na głoski   ł o p a t a

KLIK

Czy znacie inne wyrazy zaczynające się na ł, Ł ?

Poszukajcie w literce Ł obrazki zaczynające się na ł nazwijcie je i pokolorujcie.

Kolorowanka Ł

Teraz proponuję ćwiczenia w pisaniu litery ł, Ł po śladzie i samodzielnie.

KLIK

Dla chętnych pisanie sylab i wyrazów z literą ł.

Miłego weekendu!