PSZCZÓŁKI LICZĄ, CZYTAJĄ I PISZĄ

Dzień dobry drogie Pszczółki i Rodzice. Bardzo cieszymy się z panią Moniką, że tak pięknie pracujecie w domu i dzielicie się z nami swoimi osiągnięciami. Brawo Wy!

Oto  prace dzieci.

   Brawo! Emilko

Pięknie Polu! jest wiosenne drzewko i zakładka do książki.

 Super! Filipku, wspaniale pracujesz.

A teraz mam dla Was zadania matematyczne.

W każdej rundzie wyświetlą  się trzy losowe liczby z zakresu 10. Waszym zadaniem jest wskazanie tej liczby, która jest spośród nich największa. Spróbujcie dojść do perfekcji i jak najszybciej wybierać prawidłową odpowiedź.

Wskaż największą liczbę (do 10)

Dla utrudnienia do 20.

 Wskaż największą liczbę (do 20)

Ćwiczymy dodawanie  i odejmowanie.

Przed Wami zestaw ćwiczeń z dodawania i odejmowania w zakresie 10. Waszym zadaniem jest wskazanie obrazka, na którym jest dokładnie tyle owoców, ile wskazuje wynik danego działania. Skupcie się na prawidłowych obliczeniach, tak aby wskazać prawidłową odpowiedź.

Wskaż wynik na owocach

Płytki domino.

Waszym zadaniem będzie odnalezienie właściwej płytki domina, na której znajdzie się wymagana liczba kropek. Pamiętajcie, by zsumować kropki z obu stron płytki! To zadanie wprowadzi Was do świata dodawania liczb, dlatego postarajcie się zrobić je jak najdokładniej.

Płytki domino

Myślę, że doskonale poradziliście sobie z matematycznymi zadaniami.

Teraz czas na trening w czytaniu, ale zanim do niego przystąpimy zapraszam na lekcję Rytmiki.

Brawo Pszczółki jesteście wspaniałe. Teraz utrwalimy literę P ,p  drukowaną i pisaną. Poniżej w karcie pracy napiszcie litery zgodnie z kierunkiem strzałek, spróbujcie samodzielnie. Przeczytajcie wyrazy pod obrazkami, sylaby , wyrazy w ramce i tekst.

Nauka czytania metodą sylabową.

Wierzę, że sobie poradzicie.

 Na zakończenie zrobimy trening w pisaniu szlaczków, możecie użyć ołówka, kredki, pisaka, a nawet pędzelka z farbką. Trzy razy klik.

klik

klik

klik

 Miłego weekendu!                   

 

Wielkość czcionki
Kontrast