JAK POWSTAJE CHLEB

KOCHANE MOTYLKI I PSZCZÓŁKI!

Dzisiaj na zajęciach dowiecie się jak powstaje chleb. Chleb jest naszym najważniejszym pożywieniem. Zjadamy go każdego dnia, nawet kilka razy dziennie.

Na początek zerknijcie na filmik o powstaniu chleba:

Ciekawy prawda?

Z pewnością nie zdawaliście sobie sprawy, że tak wielu ludzi musi pracować byśmy mogli zajadać się chlebem i innym pieczywem. Zerknijcie najpierw na poniższe obrazki przedstawiające smakołyki, które można zrobić z mąki powstałej ze zmielonych ziaren zbóż.

Ciekawa jestem, co Wam najbardziej smakuje?

Przyjrzyjcie się teraz poniższym obrazkom oraz odsłuchajcie nagrań, które ukazują historię powstania mąki, będącej głównym składnikiem chleba.

Kochani! Tak naprawdę, żebyśmy mogli mieć w domu chleb, bułeczki czy rogaliki potrzebna jest praca nie tylko rolnika i młynarza, ale również piekarza, dostawców oraz sprzedawców.

Co się dzieje z mąką z młyna? Wysłuchajcie wierszyka, zerknijcie na poniższe obrazki i wysłuchajcie nagrań, a wszystkiego się dowiecie. 😊

Zachęcamy Was także do uzupełnienia Waszych Kart Pracy nr 3 na str.47 a – przyjrzyjcie się obrazkom i ponumerujcie obrazki odpowiednio, aby powstała historyjka o powstaniu chleba, opowiedzcie ją Waszym Rodzicom.

Następnie proponujemy Wam wykonanie kart pracy. Jeśli macie taką możliwość to je wydrukujcie.

Znajdźcie między dwoma obrazkami, przedstawiającymi pracę rolnika, 10 szczegółów:)

A teraz pokolorujcie obrazek według specjalnego kodu 🙂

A teraz czas na zabawę sensoryczną  „Magiczną mąką” – na talerzyku lub tacce rozsypcie mąkę, tak byście mogli w niej rysować różne kształty, a przy okazji spróbujcie określić kolor mąki i jej zapach. POWODZENIA!

Na koniec poruszajcie się troszeczkę, bo ruch to samo zdrowie 😊

Dobrej zabawy!!!

Trzymajcie się zdrowo 😊

Pozdrawiamy Was – Wasze Wychowawczynie: Pani Sylwia, Pani Basia, Pani Monika i Pani Dominika.

Wielkość czcionki
Kontrast