Czerwony Kapturek

Kochane Motylki i Kochane Pszczółki!

Nasz bajkowy tydzień dobiega końca… Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście i zagłębiliście troszkę swoją bajkową wiedzę 🙂

Dzisiaj Drogie Dzieci przypomnijmy sobie historię Czerwonego Kapturka. Pewnie doskonale znacie już tę bajeczkę, mimo wszystko zachęcamy do wysłuchania:

Poniżej tekst – dla chętnych dzieci, które samodzielnie chciałyby przeczytać bajeczkę 🙂

Postarajcie się rozwiązać quiz, dzięki niemu dowiecie się jak dobrze znacie bajeczkę o Kapturku 🙂

Zapraszamy Was do wysłuchania piosenki o tajemniczym nieznajomym…

Przed nami krótkie ruchowe ćwiczenie – „Droga do babci”. Czas się poruszać! 🙂

Mała dziewczynka w czerwonym kapturku idzie przez las (marsz w miejscu). W ręku niesie koszyczek ze smakołykami (machanie ręką wzdłuż ciała). Rozgląda się i widzi drzewa: wysokie- (dzieci stają na palcach, ręce wyciągnięte w górę) i niskie (dzieci przechodzą do przysiadu). Obserwuje ptaki, które wirują nad jej głową (naśladowanie lotu ptaków).
W całym lesie rosną cudowne kwiatki. Z tych najpiękniejszych Czerwony Kapturek robi bukiecik dla swojej babci (skłony przedstawiające zbieranie kwiatków i wąchanie). Nagle dziewczynka widzi groźnego wilka. Szybko musi się ukryć (przysiad z głową między nogami). Na szczęście nieznajomy nie zauważył dziewczynki. Teraz może śmiało biec do swojej babuni (bieg w miejscu).

Jeżeli macie ochotę, ułóżcie puzzle online. Wystarczy nacisnąć: Zacznij układać puzzle. Powodzenia 🙂

Zapraszamy Was teraz do wykonania kilku kart pracy, jesteśmy pewne, że dacie sobie świetnie radę! 🙂

Na koniec zachęcamy do obejrzenia całej bajeczki o Czerwonym Kapturku 🙂

Dziękujemy Wam Dzieciaki za tę bajkową podróż!

Dzielnie pracowaliście, dlatego należy Wam się odpoczynek 🙂

Życzymy Wam słonecznego i pełnego miłych chwil weekendu.

Odpocznijcie i nabierzcie sił na kolejny tydzień pracy 🙂

Pozdrawiamy Was bardzo gorąco – Pani Martyna, Pani Dominika, Pani Monika, Pani Basia 🙂 🙂 🙂