BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI

WITAJCIE KOCHANI!

Dziś zaprzyjaźnimy się z biedronkami 🙂

1. Jak biedronka kropki zgubiła…

Posłuchajcie wiersza Wandy Chotomskiej.

  • Ile biedronka miała kropek?
  • Co się stało z kropkami?
  • Ile jej zostało?

Żeby nie było jej smutno, pomóż jej z powrotem umieścić kropki na skrzydełkach. Możesz skorzystać z szablonu. Wydrukuj go, pokoloruj biedronkę, wytnij elementy i zasysaj kropki przy pomocy słomki 🙂  Możesz też odrysować talerz, pokolorować 🙂 wydrzeć kawałki gazety i przenosić je przy pomocy słomki na talerz.

2. CYKL ROZWOJOWY BIEDRONKI

Zanim nasza biedroneczka stanie się ślicznym, czerwonym owadem w kropki musi minąć miesiąc… A wszystko  zaczyna się od jaja. Dorosła biedronka składa je na liściach w kwietniu lub maju. Z nich wykluwają się larwy. Po jakimś czasie staje się ona poczwarką. I to z niej wydostaje się biedronka. Najpierw w kolorze żółtym, a kiedy dojrzeje przybiera kolor czerwony 🙂

Skąd się biorą biedronki

Polska biedronka cieszy się sławą „przynoszących szczęście” i żyje 14 miesięcy czyli ponad rok! To jak udaje jej się przetrwać zimę? Otóż biedronki zapadają w sen zimowy i budzą się wraz z nadejściem wiosny. Żywią się mszycami, a kiedy grozi im niebezpieczeństwo wydzielają żółtawą ciesz o brzydkim zapachu lub … udają martwe.

3. Matematyczne biedronki 🙂

Najpopularniejsza biedronka ma siedem kropek, dlatego zwana jest siedmiokropką. Sprawdź ile kropek mają nasze biedronki. A może masz ochotę ją narysować? Wybierz swoje zadanie:

Świetnie Ci poszło! W nagrodę zaprowadź biedronkę do domu 🙂 Puzzle też mam 🙂

GRA: ⇒LABIRYNT

PUZZLE⇒ WIOSENNA ŁĄKA

4. KUBECZKOWE WIERSZYKI 🙂

Jeśli masz ochotę posłuchaj krótkich wierszyków. Możesz pobawić się tak jak my 🙂 Potrzebne będą kubeczki. Nie masz? Nie szkodzi, zgnieć gazetę w kulkę, albo wykorzystaj to co łatwo łapie się do ręki 🙂 Zaproś do zabawy Mamę. Jest i Tata? Też może się przyłączyć 🙂

ZABAWY Z KUBECZKAMI

Wierszyki od razu stają cię ciekawsze, prawda? Znasz inne? Świetnie!

5. PIOSENKA Z OGONKIEM… a może bez?

Posłuchaj, jak to było…

⇒PIOSENKA O BIEDRONCE

6. Praca plastyczna

A teraz zapraszam Cię do zrobienia biedronki. Skorzystaj z propozycji.

Miłego dnia!

 

Wielkość czcionki
Kontrast