ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

23 marca 2016r. w grupie ZAJĄCZKÓW odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim spotkania była „Wielkanoc z kurczątkiem”. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej.

Mimo wielu obowiązków mamusie/tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach: rozwiązywały zagadki, radziły sobie z przeliczaniem elementów, segregowaniem od najmniejszego na największego, określaniem stosunków przestrzennych, rozpoznawaniem kolorów, udzieleniem odpowiedzi na pytania. Nad wszystkim czuwali zaproszeni rodzice, którzy z uwagą śledzili poczynania swoich pociech, a także chętnie brali udział w niektórych zabawach. Najwięcej radości sprawiły wspólne masażyki szczególnie te z użyciem piórka. Dzieci zaprezentowały także krótką inscenizację muzyczną pt. „Kurczątka i jastrząb”. Na koniec spotkania, dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wykonały ozdoby świąteczne – pisankę i kurczątko z użyciem plasteliny, cekinów i piórek. W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, relacji z rówieśnikami, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Czas wszystkim upłynął w miłej przedświątecznej atmosferze. Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie i wspólne spędzony czas. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich spotkaniach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.