ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „ŻABEK”

15 kwietnia w piątek odbyły się w grupie Żabek zajęcia otwarte pt. „Przyszła do nas wiosna”. Tego dnia do przedszkola przyszli rodzice, starsze rodzeństwo, babcie, ciocie bądź kto tylko mógł, żeby zobaczyć, jak wygląda jeden dzień z życia przedszkolaka. 🙂

Przybyłych gości przywitaliśmy piosenką „Zielone żabki”, za którą dzieciaki otrzymały gorące brawa. 🙂 A następnie przeszliśmy do zajęć według Metody Dobrego Startu… Powitanka Pani Wiosny, zabawy muzyczno – ruchowe, opowiadanie „O żółtym Tulipanku”, rozmowy o kole i kołach w naszym otoczeniu, a później nauka jego rysowania. W domu rodzice wraz z dziećmi pięknie wykleili szablon koła, nadając mu różne faktury ciekawe w dotyku dla dziecka i przynieśli do przedszkola. 🙂 Najlepsza zabawa była na tackach z kaszą, kiedy dzieci oprócz koła mogły rysować palcem wszystko, co tylko chciały. 🙂 Po intensywnej pracy dzieciaki odpoczęły razem z rodzicami przy muzyce.

W drugiej części przyszła pora na pokaz umiejętności tanecznych, matematycznych i plastycznych dzieci. Wszystkie dzieci znalazły się na wiosennej łące wśród kwiatów i odgłosów przyrody. Przyleciały do nich biedronki, usiadły na kwiatkach i kazały sobie policzyć kropki. 🙂 Rodzice czytali zagadki, a później pomogli zrobić uśmiechniętą biedronkę – oczywiście z papierowych kół. 🙂 Na koniec dzieci zaprezentowały piękną muzyczną opowieść o kurze i kurczętach, które chroniły się pod skrzydłami mamy-kury przed groźnych jastrzębiem.

To były bardzo mile spędzone chwile tego dnia. 🙂 🙂

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i za spędzenie tego czasu razem z nami. 🙂 🙂