ZAJĘCIA MUZYCZNE Z BUM BUM RURKAMI- PSZCZÓŁKI I MOTYLKI

Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma aktywności dla przedszkolaków. Takie właśnie zajęcia zostały przeprowadzone w naszym przedszkolu z wykorzystaniem Bum Bum Rurek.

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki.

Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tyko wprowadzi dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpłynie na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Ponadto takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. Z perspektywy najmłodszych będzie to jednak przede wszystkim kreatywna i pełna ruchu zabawa, podczas której przy okazji poznają podstawowe rytmy.