WYJAZD GRUPY ŻABEK NA SPEKTAKL „KAROLCIA” DO PCK W PSZCZYNIE

23 maja wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na przedstawienie „Karolcia” do Pszczyńskiego Centrum Kultury. Dzieci z grupy Żabek bardzo cieszyły się na ten wyjazd. Spektakl „Karolcia” opowiada o parze przyjaciół – Karolci i Piotrze – którzy dowiadują się, że jedyny w okolicy park, do którego można wyjść na spacer, ma zostać zamknięty. Dzieci postanowiły przy pomocy magicznego koralika dostać się do ratusza do prezydenta miasta i poprosić go, by nie zamykał ogrodu. Pomagają im też dwa magiczne kamienne lwy, stojące przy ratuszu. Mimo działań Filomeny, pracującej jako sekretarka prezydenta, udaje im się. Prezydent okazuje się bardzo sympatycznym człowiekiem, jedzie wraz z dziećmi do ogrodu i nakazuje, aby go nie zamykano.

Po przedstawieniu wybraliśmy się do pszczyńskiej lodziarni próbować różne smaki lodów. To był ten moment, na który wszystkie Żabki czekały najbardziej. 🙂