WYCIECZKA „ŻABEK” I „BIEDRONEK” DO OGRODÓW KAPIAS

W piątkowy poranek, 20 października br „Żabki” i „Biedronki” wybrały się do Ogrodów „Kapias” w Goczałkowicach. Celem naszej wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.
Przedszkolaki w trakcie spaceru poznały wygląd i sposób tworzenia różnorodnych ogrodów takich jak: japoński, wiejski, angielski. Był też ogród zachodzącego słońca, romantyczny, zimowy, jesienny, cichy zakątek. Naszej uwadze nie mogły umknąć ciekawe dekoracje z parasolek i chmurek, a nawet kaloszy. Dzieci mogły również wejść do domku „Hobbita” oraz ze wzgórza widokowego pokrytego wrzosami podziwiać piękną panoramę ogrodów. Na zakończenie przedszkolaki miały okazję przejścia labiryntu utworzonego z zielonych krzewów, który okazał się hitem wycieczki. Po wielu atrakcjach i pobycie na świeżym powietrzu dzieci same dopytywały się o posiłek. W otoczeniu przepięknej przyrody nawet ,,niejadki” z apetytem zjadały przygotowane przekąski. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechem na ustach wracały do przedszkola.

Dziękujemy Pani Michalinie Pławeckiej za zorganizowanie wycieczki.