WYCIECZKA MOTYLKÓW I PSZCZÓŁEK DO STACYJKOWA W RUDACH

„Stacyjkowo Rudy” to dziecięcy park linowy połączony z wieloma atrakcjami dla dzieci. Przedszkolaki z grupy Motylków i Pszczółek miały okazję się o tym przekonać. 13 czerwca wyruszyły wraz ze swoimi Paniami i Paniami z pomocy na wycieczkę do Stacyjkowa.

Najpierw czekał na nich Pan organizator wycieczki, który kierował naszą wycieczką. Prawdziwą atrakcją okazał się park linowy, którego dzieci pokonywały bez najmniejszego trudu i były nim zachwycone. Później odbyła się  tzw. „Lekcja żywej historii”, na której Pan animator przeniósł dzieci się w odległe czasy średniowiecza. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiastek o średniowiecznej szlachcie, piratach i rycerzach. Następną wielką przyjemnością dla dzieci była przejażdżka kolejką wąskotorową. W Stacyjkowie mogliśmy również podziwiać bardzo stare kolejki, lokomotywy i wagony. Przyszedł czas na zwiedzanie starej Kuźni – pracowni kowala oraz Izby Pamięci, w których znajdowały się prastare przedmioty potrzebne w pracy zawiadowcy stacji oraz rzeczy codziennego użytku. Nie zabrakło oczywiście przerwy na picie i jedzenie oraz upragnione lody, które nas trochę ochłodziły w ten upalny dzień.

Nasz wyjazd obfitował w wiele ciekawych atrakcji i mnóstwo nowych doświadczeń. Jak dobrze bawiliśmy się w Stacyjkowie zobaczcie sami 🙂