WYCIECZKA GRUP „MOTYLKI” I „PSZCZÓŁKI” DO SZTOLNI LUIZA W ZABRZU

Dnia 19 grudnia 2018 r. dzieci z grup: „Motylki” i ” Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Dzieci wzięły udział w tematycznym zwiedzaniu barbórkowym: „Barbórka dla Bajtli”.  Podczas zwiedzania dzieci poznały środowisko pracy i tajniki zawodu górnika. Zapoznały się również z używanymi przez niego narzędziami i urządzeniami. Poznały też historię powstania węgla. W trakcie wycieczki dzieci wzięły też udział w zabawie polisensorycznej na temat węgla i spotkały się z prawdziwym Skarbnikiem, który za to, że były bardzo grzeczne rozdał im pyszne bombony. Największą atrakcją było jednak przejście bardzo niskim chodnikiem oraz przejazd kolejką podziemną „Karlik”. Odbyło się również spotkanie z górnikiem. Na pamiątkę dzieci otrzymały upominki: kawałek węgla i cukierek – Kopalniok. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści górnika i przewodnika. Przedszkolaki były bardzo dzielne. Z wielką dumą odbyły pasowanie na górnika.