WYBUCHY W GRUPIE MOTYLKÓW

To nie mrożące krew w żyłach wydarzenie w przedszkolu, ale zupełnie bezpieczna i niewinna realizacja projektu „Dlaczego? – Jak? – Po co?”. Tym razem motywem przewodnim były wybuchy. W związku z tym, z pomocą wody, kilka kropli atramentu i oleju mieliśmy okazję widzieć szalejący ocean. Prawdziwe jaja były wtedy, kiedy w końcu udało nam się wrzucić zapalony kawałek kartki do butelki. Wulkan? Dzieci doskonale wymieszały ocet z czerwonym barwnikiem, czego efektem był wybuch wulkanu wynikający z połączenia tej mieszaniny z sodą oczyszczoną. Zaszaleliśmy tworząc kolejny wulkan, tym razem cytrynowy. Dla leniuszków znaleźliśmy sposób na pompowanie balonów:-) Zrobiliśmy to po mistrzowsku. Stworzyliśmy także musujące bańki wędrujące tam i z powrotem… Największą atrakcją okazała się zabawa ruchomym piaskiem. Zgodnie z powiedzeniem brudne dziecko to szczęśliwe dziecko zachwyciliśmy wszystkie Motylki! Wystarczyła mąka ziemniaczana (!) i woda. Można dodać kolorowy barwnik. Co powstało? Fantastyczna papka, która spływała po rękach niczym woda choć była stałą masą. W oczekiwaniu na kolejne niesamowite eksperymenty, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!