WIZYTA W MUZEUM ZAMKOWYM W PSZCZYNIE

Dnia 21 marca reprezentacja naszego przedszkola z grup „Biedronki”,”Pszczółki” i „Motylki” zwiedzała Muzeum Zamkowe w Pszczynie w ramach konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”. Uczestnictwo w konkursie umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych. Naszą przewodniczką była pani Małgorzata Wrzoł. Zwiedzanie zamku dzieci zaczęły od oglądania poszczególnych sal zamkowych. Szczególne wrażenie zrobiły na nich kryształowe żyrandole, sypialnie i marmurowe rzeźby. Chłopców fascynowała broń, trofea myśliwskie oraz sekretne przejścia. Furorę zrobił widok z balkonów na salę lustrzaną oraz wizyta w zbrojowni. Zainspirowani wróciliśmy do przedszkola, teraz w domu dzieci wykonywać będą prace plastyczne związane z tym co zobaczyły i co ich najbardziej urzekło podczas zwiedzania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Opracowała: Magdalena Kozarowska