WIZYTA POLICJANTA W GRUPIE „ŻABKI” I „BIEDRONKI”

Dnia 18 grudnia zgromadzone w sali dzieci wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w domu i w trakcie wypoczynku na stokach narciarskich z rodzicami. Pan policjant przypomniał, czego absolutnie należy unikać w kontaktach z osobami obcymi, czego wystrzegać się przy akwenach i w jaki sposób najszybciej wezwać pomoc. Przy tej okazji przypomniał dzieciom numery alarmowe, pozycję żółwia, pomocną podczas ataku przez groźnego psa, zasadę nie otwierania drzwi nieznajomym oraz zasady bezpiecznego przechodzenia po „zebrze”. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę, zobaczyć lizak, kajdanki, oraz odznakę policjanta. Po omówieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa oczom dzieci ukazał się sympatyczny, niebieski pluszak – Sznupek. Natychmiast sprawił, że na twarzach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. Dzieci były zachwycone spotkaniem i na koniec w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za spotkanie, poświęcony czas oraz przekazanie ważnych dla nas informacji.

Dziękujemy także Pani Michalinie Pławeckiej za zorganizowanie spotkania z naszym gościem