WIOSENNI DETEKTYWI

Drodzy Rodzice i dzieciaki-przedszkolaki!
W tym tygodniu tematem przewodnim będzie: „Wiosna”.

Dzisiaj o godzinie 13.00 zapraszam na spotkanie czytelnicze z panią w zielonej sukience, na stronie  Misiowa Mama 😉 Opowie o swoich perypetiach i przeczyta krótkie opowiadanie.

A oto zadania na dziś:

1) zabawcie się w „Wiosennych detektywów” i znajdźcie w domku przedmioty w kolorze zielonym
2) jeśli dziecko potrafi – policzcie je razem i spróbujcie pogrupować wg kategorii (zabawki/ubrania/rośliny etc.)
3) jeśli to możliwe – ubierzcie się na spotkanie z Panią Wiosną na zielono
4) zachęćcie dziecko do narysowania portretu pani Wiosny ; jeśli dysponujecie drukarką – możecie wydrukować kolorowankę autorstwa pani Karoliny Ząbczyk (zapytajcie dziecko czy ma ochotę kolorować, bo chłopaków niespecjalnie może zainteresować 😉 )
5) Zatańczcie razem do piosenki Majki Jeżowskiej. Piosenka do odsłuchania na oficjalnym kanale Majki https://www.youtube.com/watch?v=2wgSEPqkPAI
Do dzieła!