WIOSENNE SIANIE W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, bowiem zaczął się sezon na sianie i sadzenie kwiatów oraz warzyw. 3 kwietnia przedszkolaki z grupy Pszczółek uczestniczyły w zajęciach z zakresu przyrody, podczas których mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy.

Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz poznawały różne rodzaje nasion. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy z ochotą przystąpiły do pracy. Mając do dyspozycji ziemię, nasiona warzyw, konewkę z wodą i doniczki miały za zadanie posiać określone warzywa. Nasi mali ogrodnicy w wyznaczonych miejscach posiali rzodkiewkę, cebulę, marchewkę i szczypiorek. Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Roślinki zostały umieszczone w kąciku przyrody. Przedszkolaki z ciekawością obserwują swoje roślinki i dbają o nie codziennie podlewając je.