WARSZTATY EDUKACYJNE – „AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU”

W dniu 11 kwietnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic. Spotkanie miało na celu propagowanie profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz adaptację dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów i zdrowego odżywiania. Dodatkowo dzieci mogły poznać wyposażenie gabinetu stomatologicznego i zobaczyć jak wygląda leczenie chorego ząbka z perspektywy maskotki „Dinusia”. Prelekcja obejmowała także prezentację multimedialną oraz pokaz podstawowych technik profilaktycznych po których dzieci wspólnie rozwiązały quiz. Po spotkaniu (za zgodą rodziców) przeprowadzono  wstępne badanie stanu uzębienia u dzieci. Każde dziecko otrzymało wynik tego badania w formie diagramu z oznaczonymi ząbkami wymagającymi kontroli lekarskiej. A za odwagę wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki i lusterka dentystyczne!

Opracowała: Klaudia Trójca-Tetłak