WARSZTATY CERAMICZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

20 i 27 kwietnia odbyły się warsztaty ceramiczne dla naszych grup przedszkolnych. Pani Bożena Kania zgodziła się uprzyjemnić dzieciom czas i pobawić się z nimi gliną. 🙂 Zajęcia miały na celu rozwinąć wyobraźnię dzieci, ich zdolności manualne oraz ekspresję plastyczną.

Zadaniem dzieci było wykonanie serca. Tak więc wszyscy przystąpili do pracy. Na początku dzieci musiały dobrze ugnieść kulkę gliny, aby zrobić z niej placek i rozwałkować go, a następnie wykroić foremką serduszko. Dodatkowo mogły odcisnąć ciekawy wzór na serduszku z koronki. Po wyschnięciu wszystkie prace będą wypalone w specjalnym piecu, a na koniec pomalowane farbami.

Dziękujemy Pani Marii Chlebek za podarowanie dzieciom gliny i sprawienie im tym samym niesamowitej frajdy. 🙂 Doznania sensoryczne były niecodzienne. 🙂