TYDZIEŃ W BIBLIOTECE

Dnia 10 listopada w ramach akcji  „Czytam sobie w bibliotece” dzieci z grupy 0B miały spotkanie z panią bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Łące. Temat spotkania brzmiał: „Jak możemy ratować naszą planetę?” Dzieci odpowiadały na pytania:

– Co to są śmieci?

– Co to jest recykling?

– Po co segregujemy śmieci?

Dowiedziały się również co zrobić z odpadami organicznymi ( resztki jedzenia, liście, skoszona trawa). Następnie wysłuchały bajki „ Marta i ufoludek” , segregowały śmieci do odpowiedniego worka. Największą frajdą było układanie z zużytych śmieci (plastikowych butelek, zakrętek, pudełek, itp.) głównego bohatera opowiadania –ufoludka. Na koniec każdy stał się bohaterem naszej planety otrzymując dyplom z naklejkami. Ta ciekawa lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.