TYDZIEŃ BAŚNI I LEGEND POLSKICH W MOTYLKACH

Przedszkolaki z grupy Motylków zmierzyły się z kolejnym wyzwaniem w ramach projektu ,,Piękna nasza Polska cała’’. Dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż po polskich legendach.

Zajęciom czytelniczym, filmowym towarzyszyły zabawy, pogadanki, rozmowy na temat polskich miast, których dotyczyły przedstawione podania ludowe. Dzieci z chęcią uzupełniały również karty pracy oraz wykonywały prace plastyczne. Podsumowaniem tygodnia była wizyta w Bibliotece Szkolnej, gdzie Pani Alina zapoznała dzieci z tym miejscem, objaśniła dzieciom zasady korzystania z biblioteki oraz zachęciła dzieci do zdobywania umiejętności jakimi są czytanie i pisanie. Ponadto Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom polską baśń pt. „Kwiat Paproci”, która bardzo przypadła dzieciom do gustu.

Dzięki tym starym opowieściom dzieci poznały historię swojego kraju, niektórych miast oraz przeniosły się, choć na chwilę, do wspaniałego baśniowego świata pełnego niezwykłych przygód, gdzie zawsze zwycięża dobro.