TEATRZYK „Przyjaźń to skarb”

2 lutego odwiedził nas teatrzyk „Blaszany Bębenek”. Dzieci z radością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Skarb to nie tylko złoto”. Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że po drodze czekają ich zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył przedszkolakom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Dzieci oprócz wspólnego tańca i śpiewu mogły wziąć udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny. Taki aktywny udział w spektaklu bardzo się wszystkim podobał, a przedstawienie wywołało na twarzach dzieci uśmiech.