TEATRZYK „PRZYJACIELE”

W czwartek 17.03. zawitał do nas Teatr Duet z Krakowa z przedstawieniem pt. „Przyjaciele”. Akcja sztuki dzieje się w schronisku dla zwierząt, gdzie zwierzaki z utęsknieniem oczekują, aż ktoś wreszcie zabierze je ze sobą do domu.

Treść sztuki uświadamia dzieciom jak ważna w życiu jest przyjaźń. Był to wzruszający  i pouczający spektakl,  poruszający  istotne kwestie dbałości o zwierzęta. To opowieść o zwierzętach i ich losie, kiedy zostają porzucone  i kiedy dostają nowy dom. Dzieci zrozumiały, że należy być odpowiedzialnym za druga istotę i akceptować różnice. Była to bajka interaktywna, aktorzy zapraszali do wspólnej zabawy dzieci, którym taka forma bardzo odpowiadała i wywołała wiele radości.

Małgorzata Korzus