ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W PSZCZÓŁKACH

24 marca w czwartek najstarsza grupa przedszkolna ochoczo świętowała Światowy Dzień Wody. Najpierw Pszczółki wykonały opaski-kropelki, które zdobiły ich głowy cały czwartkowy dzień. Dzieci pilnie się uczyły „Wodnej Rymowanki” oraz obejrzały film edukacyjny o cyklu hydrologicznym, dzięki czemu dowiedziały się skąd bierze się woda w jeziorach, morzach i rzekach. Punktem szczególnym zajęć było wykonanie doświadczenia „Wędrująca woda”, które uświadomiło starszakom wędrówkę wody, jaka ma miejsce w roślinach oraz powstawanie nowych kolorów z barw podstawowych. Było to dla nich bardzo fascynujące zjawisko 😊 Oczywiście na efekty doświadczenia trzeba było chwilę poczekać, ale naprawdę warto było. Pszczółki przy stolikach musiały się skoncentrować, aby wykonać karty pracy z przeliczaniem kropelek i ich szeregowaniem. Wiele frajdy sprawiły im również ćwiczenia oddechowe: „Burza w szklance wody”, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi😊 Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc każdy z nas stara się nie marnować WODY!.

Fotogaleria: