ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA BIEDRONKI

„Pluszowy przyjaciel jest jeden, wspaniały.
Wśród wielu zabawek najbardziej lubiany.
Kochają go dzieci, młodzież i dorośli.
A w moim sercu na dobre zagościł.
Zawsze pomoże, doradzi
I moich sekretów nikomu nie zdradzi”.

Czym są dla dzieci pluszowe misie? – wypowiedzi dzieci. Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają w smutku, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. 25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie mają swój dzień i obchodzą swoje urodziny. My też pragniemy świętować z naszymi pluszakami. A jak to świętowanie wyglądało zobaczcie sami między innymi była to: Gimnastyka misiowa, Parada misiów,  Taniec z misiem do zabawy tanecznej „Dwa malutkie misie”, kolorowanie misia, prezentacja multimedialna (rozpoznawanie misiów z bajek znanych dzieciom) itp. Po obiedzie mogliśmy przez chwilę odpocząć z naszym pluszakiem, a nawet co niektórym udało się zasnąć. To był fantastyczny dzień, pełen uśmiechu  i radości.