STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

W dniu 16 maja 2016r. w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Łąka. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali zaproszeni goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku, chętni mogli przymierzyć hełm. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Opracowała: Małgorzata Korzus