SPOTKANIE Z PSZCZELARZAMI

Dnia 30 września 2015 roku grupa 0A i 0B uczestniczyła w spotkaniu z pszczelarzami z Zagrody wsi Pszczyńskiej. Pan Kuba opowiedział  dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Mówił o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią i co produkują..  Wyjaśnił dzieciom czym różni się osa od pszczoły.  Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite  owady  i  jak ważne  jest ich  znaczenie w przyrodzie. Nasi goście pokazali dzieciom mały ul i plastry miodu. Pan Karol  zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które dostawały wyczerpujące odpowiedzi. Dzieci mogły także posmakować miodu, co dla większości z nich okazało się niezwykłą przyjemnością, a także przymierzyć kapelusz pszczelarza.  Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktem stworzonym przez naturę. Celem spotkania było poznanie życia pszczół oraz roli pszczoły w przyrodzie. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy serdecznie panom pszczelarzom za  miłą wizytę oraz poświęcony czas.

Renata Stawicka