SPOTKANIE GRUP PRZEDSZKOLNYCH Z PANEM POLICJANTEM

17.09.2018 dzieci z grup MOTYLKÓW, PSZCZÓŁEK I BIEDRONEK uczestniczyły w spotkaniu z Panem Policjantem Szymonem. Pan Policjant opowiedział i zaprezentował z czego składa się jego strój: mundur, kamizelka odblaskowa, tarcza ochronna, kask, czapka policjanta, lizak, kajdanki, broń. Dzieci miały okazję przymierzyć niektóre zaprezentowane elementy, co stało się nie lada atrakcją. Pan Szymon przypomniał dzieciom jak bezpiecznie trzeba zachowywać się w domu, w przedszkolu, na drodze. Uczył ich również jak bezpiecznie przechodzić przez drogę. Pan Policjant udzielał dzieciom wskazówek odnośnie do zachowania się podczas spotkania z osobami nieznajomymi oraz radzenia sobie w sytuacji zagubienia. Przedszkolaki popisały się znajomością swojego adresu zamieszkania oraz numerów alarmowych. Dzieci zostały również pouczone jak zachować się w sytuacji spotkania agresywnego psa. Podziękowały Policjantowi za spotkanie oklaskami. Ale to nie był koniec… Dzieci wyszły na parking koło przedszkola, gdzie czekał na nie do obejrzenia … radiowóz policyjny.  Panu Policjantowi serdecznie dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć!