SADZENIE KWIATÓW W PRZEDSZKOLU

W piątek 18.03. przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli posadziły wiosenne kwiaty – bratki. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swojej roślinki w domu – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć  „Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości i na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin a także założone zostały hodowle w kąciku przyrodniczym – cebuli, fasoli, rzeżuchy.

Dzieci od najmłodszych w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin.  Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.