PSZCZÓŁKI WSPOMINAJĄ – ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ

Eksperymenty dla dzieci w przedszkolu to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. W naszym programie w pierwszym eksperymencie dzieci zgłębiały tajniki wody.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów   skupienia wody i ich właściwości. Dzieci między innymi badały co tonie, a co pływa; co się w wodzie rozpuszcza, a co nie; dowiedziały się dlaczego jajko w wodzie słonej unosi się. Mali badacze sprawdzali także, w którym naczyniu jest najwięcej wody, a w którym najmniej. Dzieci dowiedziały się również czym jest napięcie powierzchniowe i że woda ma „skorupę”.

Podczas różnych zabaw i zajęć przedszkolacy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie.

Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom.