PROJEKT EDUKACYJNY EMOCJA W GRUPIE BIEDRONEK – MODUŁ III – MOC SŁÓW

Kolejny moduł naszego edukacyjnego projektu EMOCJA zrealizowany!!! 🙂

Tym razem rozmawialiśmy o MOCY  SŁÓW.

Naszym motywem przewodnim była piosenka „Słowa mają wielką moc” śpiewana na melodię znanej wszystkim dobrze piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”:

„Słowa mają wielką moc,

słowa mają wielką moc.

Miłe słowa znamy, często używamy,

brzydkie słowa wrzućmy w kosz.”

 

Odbyliśmy dwie podróże. Najpierw do Krainy Magii Słów, gdzie poznaliśmy „Bajkę o ciepłym i puchatym”, które obrazuje  wszystko to, co dobre (właściwe zachowania, miłe słowa). Kiedy ludzie dzielą się „ciepłym i puchatym między sobą, ono zaczyna rosnąć. Jednak pewnego dnia pojawiła się na świecie czarownica, która zaczęła namawiać ludzi, aby przekazywali sobie dużo „zimnego i kolczastego” – wszystko to, co powoduje kłótnie i konflikty. Ludzie w ten sposób zapomnieli o „ciepłym i puchatym”. Pewnego razu dwoje dzieci znalazło na strychu skrzynię, w której dorośli schowali „ciepłe i puchate”, żeby nikt go nie zabrał. Rozerwali go na dwa kawałki i podzielili między sobą. „Ciepłe i puchate” znowu urosło. Ludzie wypędzili czarownicę z miasta, ale niestety zostało między nimi także „zimne i kolczaste”, które podarowała im czarownica. Teraz tylko od ludzi zależy, czym będą się dzielić między sobą.

Drugą podróż odbyliśmy do Krainy Życzliwości, podczas której poznaliśmy Drzewo Pięknych Słów i stworzyliśmy nasze własne, grupowe drzewo. Na listkach tego drzewa możemy przeczytać, jakich miłych słów powinniśmy używać na co dzień, aby okazywać sobie wiele dobra i życzliwości. 🙂

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast