PIECZENIE CIASTECZEK MOTYLKI

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy Motylki upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci  wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i pyszne.

Składniki:

1 kg mąki tortowej

1,5 kostki masła lub margaryny ( na maśle są smaczniejsze)

2 łyżeczki proszku do pieczenia

25 dkg cukru

4 małe (lub 2 duże) opakowania cukru waniliowego

2 całe jajka

3 żółtka

Wykonanie:

Lukier:

1 białko ubić z ¾ szklanką cukru pudru (przesianego przez sito).

Smacznego!!!