NAROBILIŚMY HAŁASU! – MOTYLKI

W czwartek 10.11.2016 r. grupę Motylków zaszczycił swoją obecnością Tata Huberta- Pan Damian. Była to niezwykła wizyta, ponieważ pan Damian przyniósł ze sobą perkusję! Dzieci wracając ze śniadania były bardzo zaskoczone wchodząc do sali, która niespodziewanie została prawie w połowie zastawiona bębnami i talerzami.

img_20161110_100712

Pan Damian chciał podzielić się z dziećmi swoją pasją, którą jest właśnie gra na tym instrumencie. Dzieci słuchały z zapartym tchem i niemalże otwartymi ustami, co doskonale przedstawiają fotografie. Jednak Tata Huberta nie poprzestał jedynie na opowiadaniu i samodzielnej grze, którą słyszała chyba cała szkoła :)! Motylki zapoznały się również z metronomem, a także miały również możliwość samodzielnie zagrać na perkusji. Dodatkowo Pan Damian zorganizował dla dzieci ćwiczenia rytmiczne z wykorzystaniem różnych instrumentów, a także własnego ciała. Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w ćwiczeniach i na koniec same zaprezentowały naszemu Gościowi piosenkę „Alfabet Muzyczny” z wykorzystaniem dzwonków monochromatycznych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Tacie Huberta za wizytę w przedszkolu! Zapraszamy ponownie, nie tylko Pana Damiana, ale także wszystkich bliskich naszych pociech, którzy chcieliby się podzielić swoją pasją i zainteresowaniami.