MOTYLKI SADZĄ DRZEWO

Przedszkolaki z grupy Motylków zrealizowały kolejne zadanie w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała”, w którym biorą udział od września. Tym razem postanowiliśmy pomóc naturze i zasadzić drzewo w ogrodzie naszej placówki.

Pan Krzysiu pomógł nam wykopać dół, a następnie włożyliśmy sadzonkę do wykopanej dziury. Dzieci pomagały osypywać ziemią korzenie roślinki. Następnie nasza Magnolia została obficie podlana. Nadaliśmy również imię naszemu drzewku – Motylkowa Magnolia 😊 Teraz przedszkolaki będą zaglądać, jak rozwija się i rośnie nasze drzewo. Taka lekcja ekologii to wspaniała okazja do kształtowania świadomości proekologicznych oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych naszych dzieci. Oby więcej takich akcji!!!

Oto nasze drzewko 🙂
Wkładamy sadzonkę do wykopanej dziury 🙂
Zasypujemy jej korzenie ziemią 🙂
Wszyscy pomagamy 🙂