MOJA MIEJSCOWOŚĆ – BIEDRONKI POZNAJĄ ŁĄKĘ

9 maja grupa Biedronek poszerzyła swoją wiedzę na temat Łąki – rodzimej miejscowości większości dzieci. Co takiego robiliśmy? Zapraszamy do czytania i galerii.

Zajęcia zaczęły się od zadania – zagadki: grupa podzielona została na cztery zespoły, a każdy z nich otrzymał puzzle, z których postał herb Łąki, a tym samym wyjaśnienie tematu zajęć. Po krótkiej rozmowie na temat wyglądu i symboliki herbu, a także przyjrzeniu się większemu odpowiednikowi, dzieci spojrzały na ekran telewizora. Wyświetlały się tam zdjęcia kilkudziesięciu charakterystycznych miejsc w Łące. Zadaniem dzieci było odgadnięcie, co to za miejsce oraz nazwanie go. I tutaj potwierdziła się zasada, że najbardziej lubimy piosenki, które znamy – Biedronki reagowały bardzo entuzjastycznie na znajome widoki 😉 Następnie, siedząc w kole, mogły zobaczyć te same zdjęcia, ale tym razem w papierowej formie oraz przyporządkować do nich kartoniki z nazwami (potoczne lub oficjalne). „Dzień dobry, sąsiedzie i sąsiadko” – to kolejna zabawa, która zmotywowała dzieci do ruchu i reagowania na zmiany w muzyce i umówione znaki. Ostatnim zadaniem było prawidłowe rozpoznanie swojego adresu zamieszkania oraz przedstawienie się, a następnie umieszczanie różnego rodzaju drewnianych budowli na planszy fikcyjnego miasteczka, kierując się konkretnymi oznaczeniami. Obserwując zaangażowanie przedszkolaków w trakcie zajęć, można stwierdzić, że były to ciekawe i atrakcyjne zajęcia.