MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ZAJĄCZKACH

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Grupa przedszkolna Zajączków uczciła święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz uczestnicząc w różnych zabawach. Wśród nich były: zagadki obrazkowe – „Z jakiej to bajki?”, zabawa w ciepło – zimno czyli poszukiwanie pantofelka Kopciuszka wraz z przymierzaniem go przez wszystkie nasze Księżniczki, oddzielanie ziarenek fasoli od grochu czyli „Kopciuszkowa praca” w grupach, zręcznościowa zabawa w kole „Zatrute jabłko” oraz wraz z grupą Biedronek wspólne tańce przy bajkowych melodiach. Na koniec dzieci poczuły się jak w prawdziwym kinie, ponieważ mogły pooglądać bajki ze starego rzutnika wyświetlane na ścianę. Wszyscy najmłodsi uczestnicy zabaw otrzymali pamiątkowe medale, które każdy zabrał do domu. Podziękowania składamy rodzicom za zaangażowanie się w organizację tego ważnego dla nas dnia.

Nasze Czerwone Kapturki – Martusia i Jagódka
Rycerz Karolek
Olafek – Emilcia
Bajkowe postacie w Zajączkach 🙂
Minnie – Milenka i Pani Doktor Dosia – Amelka
Doszła do nas Biedronka Kropcia – Michasia
A oto nasz Hipcio – Natalka 🙂
Marshall Leonek i Księżniczka Zosia
Cała nasza grupa 🙂
Przedstawiamy nasze ulubione bajki 🙂
A co lubią Spiderman – Jaś, Księżniczka Elza – Hania, Jasiu i Błażejek?
Dzielnie pracujemy – oddzielamy groch od fasoli
Kopciuszkowa praca trwa 🙂
Jeszcze kilka ziarenek…
Skończyliśmy!