MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA

„Pewien bardzo mały miś, do przedszkola przyszedł dziś…”, aby świętować razem z dziećmi Międzynarodowy Dzień Misia.

W środę 25 listopada w naszym przedszkolu było zupełnie inaczej niż zwykle. Razem z dziećmi do przedszkola przybyły pluszowe misie. Na to święto przygotowywaliśmy się już dzień wcześniej w bibliotece szkolnej. Każda grupa uczestniczyła w zajęciach, dotyczących historii największego przyjaciela dzieci. Przypomnieliśmy sobie o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Koralgolu, Gumisiach, Misiu Paddingtonie, a na koniec dzieci mogły zobaczyć wybraną przez panią Alinę bajkę o naszym bohaterze.

Dzień Misia rozpoczęliśmy „misiowym uściskiem”, w salach przedszkolnych rozbrzmiewały piosenki i wierszyki o misiach, dzieci przedstawiały swoich ulubieńców, ćwiczyliśmy               z misiami, śmiechom i zabawom nie było końca. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne. Okazało się, że „misia łatwo się rysuje, to po prostu kilka kółek…”. 🙂

Na koniec dzieci otrzymały dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

„…Miś ma uszy do targania,

po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania

i wytarcia łez…”